Witajcie klubowicze!
Przygotowujemy kilka zmian w wrześniowych grafikach oraz kilka nowości treningowych 🙂

Pierwszą nowinką są zajęcia Zdrowego Kręgosłupa 3 razy w tygodniu!
Wasza świetna frekwencja w poprzednim sezonie zmotywowała Marka do pracy 😀 Chciałby obszerniej opisać swoje treningi, więc zapraszamy do zapoznania się z treścią postu.

Zajęcia stanowią cykl trzech treningów, których głównym celem jest ogólna poprawa sprawności aparatu ruchu, zwiększenie ruchomości stawów, przywrócenie równowagi czynnościowej mięśni szkieletowych oraz poprawa funkcji oddechowych.

🔵PONIEDZIAŁEK – trening ogólno-usprawniający, nastawiony na przywrócenie i poprawę ruchomości całego aparatu ruchu. Ćwiczenia wykorzystywane na treningu to proste układy ruchów z elementami poprawiającymi koordynację, pamięć ruchowo-przestrzenną oraz prawidłową technikę oddychania.
🔵ŚRODA – trening z wykorzystaniem dużych piłek, mocno skoncentrowany na poprawie sprawności i wzmocnieniu zespołu funkcjonalnego kręgosłupa. Na zajęciach wykonuje się proste zestawy ćwiczeń w różnych pozycjach ułożeniowych zapewniających kompleksowe usprawnianie kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach.
🔵PIĄTEK – trening wzmacniający mający na celu wzmocnienie aparatu ruchu. Głównym celem treningu jest poprawa funkcjonalności i wydolności układu ruchu z przygotowaniem go do wykonywania codziennych czynności w sposób komfortowy i ergonomiczny.

‼️ ZALECENIA: treningi ZDROWY KRĘGOSŁUP to zajęcia grupowe przeznaczone dla osób w każdym wieku a ich celem jest profilaktyka zdrowotna. Nie mają one charakteru zajęć rehabilitacyjnych, które wymagają indywidualizacji i bezpośredniego nadzoru fizjoterapeuty.

🙂Kilka słów o Marku:
Magister wychowania fizycznego, absolwent wielu kursów z zakresu prowadzenia różnych form zajęć fitness, kursów z zakresu fizykoterapii i treningu sportowo-rekreacyjnego, od wielu lat związany z Medyczną Szkołą Policealną jako nauczyciel anatomii i fizjologii, interesuje się różnymi formami turystyki i wspinaczką sportową.